ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesinin Proje Başarısı...

Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi, Isparta ilinden Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı olarak Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi kabul edilen tek okul oldu.
Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesinin Proje Başarısı...

2014 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı. Avrupa Birliği Bakanlığına sunulan 1658 proje teklifinden 1547´si uygunluk kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiş 97 proje kabul edilmiş ve okulumuzun projesi 100 tam puan alarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğretmenleri “ New Horizons for Better Teaching, Communicatıon and Motivatıon Skills” “Daha iyi öğretim, iletişim ve motivasyon becerileri için yeni ufuklar” adlı projesi kapsamında 2014 yılında Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve hibe sağlanan okul olarak İtalya’nın Milano ve İspanya’nın Barselona şehirlerinde çeşitli ülkelerden gelen öğretmenlerin katılımıyla dünyaca ünlü üniversitelerin hocalarından hizmet içi eğitim seminerleri alacaklardır. Öğretmenlerimiz katıldıkları seminerlerden sonra edindikleri tecrübeleri paylaşmak için proje sonunda ilçemizde çeşitli seminerler düzenleyeceklerdir.

Projeyi hazırlayan ve projeden sorumlu olan İngilizce Öğretmeni Mustafa GÜNEŞ ve Okul Müdürü Hasan Ali BURDURLU bu konuda önümüzdeki günlerde Ankara da yapılacak olan toplantıya katılacaklarını belirttiler.

2013 -14 Eğitim Öğretim yılında Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Gençlik Programı kapsamında Comenius iki taraflı sınıf değişimi programı için hibe kazanmıştı. 

 

Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuz idareci ve öğretmenlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.