ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalvaç Fen Lisesinde Robot Takımı Çalışmaları

  Yalvaç Fen Lisesi ile Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Kulübünün ortaklaşa yürüttüğü Robot Takımı Çalışmaları devam ediyor.
Yalvaç Fen Lisesinde Robot Takımı Çalışmaları

Yalvaç Fen Lisesi ile Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Kulübünün ortaklaşa yürüttüğü Robot Takımı Çalışmaları devam ediyor.Okul öğrencilerine eğitimler Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Kulübü Başkanı ve Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanı Ferdi ALAKUŞ tarafından verilmektedir. Robot takımı çalışmalarına okulun 9-10-11. Sınıflarında öğrenim gören 16 öğrenci devam etmektedir. Robot takımı, çalışmalarını yılsonuna kadar sürdürecek ve yılsonunda yapılacak bir etkinlikle ürünler tüm ilçemize sergilenecektir. Ayrıca okul öğrencileri İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi başta olmak üzere üniversiteler ve bilim kuruluşlarının yarışmalarına katılacaktır.

Ayrıca Yalvaç Fen Lisesi, öğrenciler için akıl oyunları oynayabilecekleri ve hoş vakit geçirebilecekleri bir mekan yaratmış. Öğrenciler bu odada satranç vb oyunları oynayıp puzzle yapabiliyorlar.

Başarılı çalışmalarından dolayı okulumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.