ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalvaç Anadolu İmam Lisesinden Örnek Başarı...

Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Isparta´da yapılan Bilgi Yarışması ve Arapça Şiir Okuma kategorilerinde katıldığı her iki yarışmada da birinci oldu.
Yalvaç Anadolu İmam Lisesinden Örnek Başarı...

Bu yıl  6. sı gerçekleştirilen Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları il elemeleri Isparta Halk Eğitim Merkezinde düzenlendi. Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Bilgi Yarışması ve Arapça Şiir Okuma kategorilerinde katıldığı her iki yarışmada da birinciliği aldı.

 04/04/2015 Cumartesi Günü Isparta İli  İmam Hatip Liseleri arasında yapılan bu yarışmaya bilgi yarışması kategorisine yedi İmam Hatip Lisesi katıldı. Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi  15 sorudan 13 nü bilerek il birinciliği kazandı. Bilgi yarışması kategorisinde okulumuzu Hasan SARIKAYA, Mervenur ESEN, Saliha ÇAKIL ve Şeyma Nur YAŞAR isimli öğrencilerimiz temsil etmişlerdir.

 Arapça Şiir okuma kategorisine ise beş okul katılmış öğrencimiz Hasibe USLU  90 puan alarak birinci olmuştur.

 Bölge yarışması 2 Mayıs 2015’te Burdur’ da 7 ilden gelen okullarla  bölge yarışması gerçekleştirilecektir.  Isparta’yı temsil edecek olan okulumuza şimdiden başarılar diliyoruz.

28/03/2015 Cumartesi Günü İmam hatip liseleri arası Genç Sada  Kuran-ı Kerimi Güzel  Okuma yarışmasında da Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail BACAKSIZ’la birinci olmuştu.

Yarışmalara katılan öğrencilerimizi, okul idarecileri ve öğretmenlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.