ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ÖLÜMÜNÜN 78. YILINDA ANILDI.

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin hazırladığı programla, İstiklâl Marşının yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 78. Yılında anıldı.
ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ÖLÜMÜNÜN 78. YILINDA ANILDI.

29.12.2014 günü saat 10:00’da Yalvaç Öğretmenevinde düzenlenen programa; Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Mevlüt BAYAR tarafından yapıldı. 12. Sınıf öğrencisi Beyza Erdoğan’ın “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirini okumasının ardından Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan slayt Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Abdurrahman AKBAŞ’ın sunumu ile gerçekleştirildi.

12. Sınıf Öğrencisi Adike TEKELİ’nin “Zulmü Alkışlayamam” adlı şiirini okuması ile devam eden programda; “Öğretmen ve Öğrenci Gözüyle Mehmet Akif ERSOY” isimli video gösterisi de büyük beğeni aldı. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Süleyman GÖKMEN yönetimindeki oratoryonun sunulması ve 12. sınıf öğrencisi Ayşegül GÖKSU’nun büyük bir coşkuyla İstiklâl Marşını okuması salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA, program sonunda Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Okul Müdürü Zafer YILMAZ ile öğretmen ve öğrencilerini hazırladıkları duygu dolu program nedeniyle tebrik etti.

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.