ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özbayat Ortaokulundan Örnek Proje...

Özbayat Ortaokulundan "İYİLİK OKULU" Su Kuyusu Projesi...
Özbayat Ortaokulundan Örnek Proje...

Özbayat İlk ve Ortaokulu, Denizfeneri Derneği yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde kendilerinin ülkemizin değişik yerlerinde uyguladıkları "iyilik Okulu" projelerinin olduğu öğrendiler. Bu projelerin amacı,  ilkokul,ortaokul seviyesindeki geleceğin iyilik elçileri öğrencilere yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi iyilik kavramlarını öğrencilere kazandırmak. Proje ile her öğrenciye bir kumbara, bir iyilik defteri dağıtacaklarını yaptıkları iyilikleri deftere anlatacaklarını ve kumbaralarında harçlıklarından birikimler yaparak proje sonunda bir su kuyusu açtırmak veya benzeri bir iyiliğe katkıda bulunacaklarını söylediler. Ayrıca bir teşvik olarak da en çok para biriktiren ve iyilik yapan beş öğrenciyi Antalya´da bir günlük geziye götüreceklerini müjdelediler. Özbayat İlk ve Ortaokulu, 8.sınıflar Ortak Sınavında okulda en başarılı olacak öğrenciyi de götürmelerini isteyerek dernek yetkilileriyle bir protokol imzaladılar. Hedef, okul adına bir su kuyusu açtırmak ve ihtiyaç sahibi insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmekti.

   Okul öğrencileri hemen çalışmalara başladılar. Hem harçlıklarından biriktirdiler hem de annelerinin hazırladığı yiyecekleri okulda satarak kumbaralarına katkıda bulundular.Aynı zamanda projeden ailelerini ve komşuları da haberdar ederek katkı yapmalarını sağladılar.

Programın son sunumu ve bilgilendirmesi okulda yapılan kutlu doğum etkinliklerinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İ.Serdar KAYA ve Şube Müdürlerimiz Ali KANIK , Kenan AKBABA ve okul müdürleri ile velilerin huzurunda yapıldı.

17 Mayıs 2016 Tarihinde tamamlanan bin dolarlık yardım Deniz Feneri yetkililerine makbuz karşılığı teslim edildi. Dernek yetkilileri hemen talimat vererek süreci başlattılar.Bangladeşte açılacak kuyu Özbayat İlk ve Orta Okulu adını taşıyacak.Kuyu faaliyete başlayınca kuyu sertifikası ve açılış belgesi ile görselleri ulaştıracaklarını söyleyen yetkililer,okulumuzun Türkiye´de bu projede kuyu açtıran 45. okul olduğunu da beyan ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuzu bu örnek projelerinden dolayı tebrik eder, bu çalışmada okula katkıda bulunan bütün öğrencilerimize,öğretmenlerimize, velilerimize ve halkımıza teşekkür ederiz.

  Projeye yaptıkları iyiliklerle katkıda buluna 5 öğrenci,ortak sınavda başarılı olan 1 öğrenci ve Türkiye genelinde yapılan hadis yarışmasında il beşincisi olan bir öğrencimizin de dahil edildiği gezi gurubumuz 28 Mayıs´ta yapacakları Antalya gezisini heyecanla beklemekteler.

25-05-201625-05-201625-05-201625-05-201625-05-2016

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.