ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Eğitim Semineri

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcılarına yönelik Eğitim Semineri düzenlendi.
Okul Müdürlerine Eğitim Semineri

Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar ve Okul Müdürlerinin Liderlik Rolleri alanında Türkiye´nin en önemli Profesörlerinden Selahattin TURAN tarafından verilen seminer büyük bir katılımla gerçekleşti.

Yalvaç Öğretmenevi toplantı salonunda verilen seminere; İl Maarif Müfettişlerimizden Erhan BULUT, Orhan KURT, Mertcan AYHAN; Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA, Şarkikaraağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali GÖÇER, Yenişarbademli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamit YABAŞ, Şube Müdürü Kenan AKBABA, ilçemiz Okul Müdürleri, Müdür Başyardımcıları, Müdür yardımcıları, Şarkikaraağaç ve Yenişarbademli´den gelen Okul Müdürleri katıldılar.

Prof. Dr. Selahattin TURAN´ın verdiği seminer çok verimli geçti, katılımcılara birçok konuda katkı sağladı. Seminerin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA, Prof. Dr. Selahattin TURAN´a teşekkürlerini ve duydukları onuru dile getirerek, Yalvaç Hatırası olarak deri çanta hediye etti.

Gün sonunda Yalvaç Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ´ı ziyaret eden Prof. Dr. Selahattin TURAN ilçemizden memnuniyet içinde ayrıldı.

 

Prof. Dr. Selahattin TURAN´ın Özgeçmişi

Prof. Dr. Selahattin TURAN;  Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde; yüksek lisans ve doktora çalışmalarını 1991–1998 yılları arasında ABD’de Ohio Üniversitesi’nde uygulamalı davranış bilimleri ve eğitimde liderlik alanında tamamladı. 1996 yılında Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi -Mesleki Eğitim Programları- Okul Hukukunda Yeni Gelişmeler Enstitüsü; 1999–2000 yılları arası YÖK-Dünya Bankası destekleri ile ODTÜ Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen ve bilgisayar ve öğretim teknolojileri/Eğiticilerin Eğitimi sertifika programlarına katıldı. Prof. Turan, merkezi ABD’de bulunan ve kırsal eğitim konularında araştırma yapan ACCLAIM merkezinin üyesi ve bu merkez üyelerine verilen ACCLAIM Bilim Adamı unvanına sahiptir. 2004–2006 yılları arasında, Amerikan Eğitim Araştırmaları Derneği Bölüm A [Yönetim, Liderlik ve Organizasyon] Biriminin Uluslararası Komite ve 2005–2007 yılları arasında Uluslararası Eğitim Planlaması Derneği (ISEP)’nin başkanlıklarını yürütmüştür. Turan, birçok ulusal, uluslararası dergilerde editörlük ve hakemlik yapmakta olup, onlarca kitap bölümü ve makalesi bulunmaktadır. 2007-2009 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı; 2000-2009; yılları arasında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm (BÖTE) başkanlığını; 2010-2012 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Enstitüsü kurucu müdürlüğü (2010-2102 ) görevlerini ifa etmiştir. Halen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi dekanlığı görevi ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Esntitüsü Kurucu başkanlığını yürütmektedir.


Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.