ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLAR İÇİN PROJE...

ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLAR İÇİN PROJE...
ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLAR İÇİN PROJE...

Yalvaç Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 535 parçalanmış aile çocuklarına sahip çıkmak amacıyla bir proje oluşturulacak ve bu proje ile çocuklar topluma kazandırılacak. Bu kapsamda Kaymakam Dr Ahmet Süheyl ÜÇER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar KAYA, Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı, Şarkîkaraağaç Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü ve okullarda görev yapan rehber öğretmenlerle kaymakamlık makamında bir toplantı gerçekleştirildi.

İlçemizde bu durumda olan aile yapılarının özeti olarak;  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullarda yapılan genel bir değerlendirme ve  araştırma sonucunda 535 öğrencinin 24’ünün annesi, 170’nin babası, 3 çocuğun ise hem anne hem babasının vefat ettiği; 257 öğrencinin anne ve babası ayrı yaşadığı için ya annesinin yanında ya da babasının yanında kaldığı, 81 öğrencinin ise anne ve babası olmadığı için bir yakınının yanında yaşadığı belirtildi.

Bu ön çalışma sonrasında elde edilecek verilere göre Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına (BAKA)  ve diğer kuruluşlara yönelik projeler hazırlanıp  gerekli kurumlara sunulacak.


İlçe Kaymakamı Dr. ÜÇER toplantıda; Okullarda bulunan rehber öğretmenlere görev vererek, öncelikle parçalanmış ailelerin çocukları hakkında tespitlerde bulunmaları ardından öğrencilerin neye ihtiyaç duyduğu noktasında bir rapor hazırlanmasını, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ne istekleri olduğu sorulacak. Derlenen bilgiler ışığında sosyal ve psikolojik destek konusunda projeler hazırlanacak. Bu vesile ile parçalanmış aile çocuklarının toplumda sosyal yapı içerisinde kabul görmesi amaçlanmakta. 

23-12-201523-12-201523-12-201523-12-2015

 

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.