ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinden İki Güzel Haber...

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin hem spor hem de bilimle ilgili güzel haberleri...
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinden İki Güzel Haber...

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin 2 TUBİTAK Projesi kabul edildi...

TUBİTAK her yıl 5-12’nci sınıf öğrencilerinin öğretim programları çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yaparak araştırmaların sonuçların sergileyebildikleri ve eğlenerek öğrenebildikleri bir ortam sunan “Bilim Fuarları”na 4006 koduyla destek vermektedir.  Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi  bu projeye Kimya Öğretmeni Bahadır ALABAŞ rehberliğinde başvurmuş ve başvurusu olumlu neticelendirilmiştir.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin Kimya öğretmeni Bahadır ALABAŞ bu tür projelerin öğrenen, araştıran, dinamik gençler yetiştirmek için önemli olduğunu ifade etti. Yarının bilim adamlarının bu tür projelerle önlerinin açıldığına değinen ALABAŞ, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi olarak; ayrıca 2204 Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına da kimya dalında başvuruda bulunduklarını ve neticeyi büyük bir merak ve heyecanla beklediklerini de belirtti.

Okul Müdürü Zafer YILMAZ, TUBİTAK tarafından kabul edilen 4006 Bilim Fuarları Projesi ve değerlendirme aşamasında olan 2204 Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Kimya öğretmeni Bahadır ALABAŞ ve tüm öğrencilerine başarılar dileyerek kutladı. Ayrıca Müdür Zafer YILMAZ Nisan ayı sonunda okullarında Bilim Fuarı düzenleneceğine değinerek ilçemizdeki tüm okulların öğretmen ve öğrencilerinin bu fuara davetli olacaklarını da ifade etti.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Kız Voleybol Takımı İlçe Şampiyonu…

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ilçemiz Yalvaç’ta yapılan Şarkikaraağaç ilçesi ve Gelendost ilçesinin de dahil olduğu okullar arası kız voleybol turnuvasında ilçe şampiyonu olarak Isparta´da ilçemizi temsil etti.

İlçe şampiyonu okulumuz Isparta Anadolu Sağlık Meslek Lisesini 3-1 yenerek Isparta Spor Lisesiyle karşılaştı. Spor lisesine elenerek turnuvaya veda etti.

Okul müdürü Zafer YILMAZ, Beden Eğitimi Öğretmeni Fikriye TATLICAN ile turnuvanın başından sonuna kadar okul takımına yardımcı olan Coğrafya Öğretmeni Mehmet ÖZTÜRK’e  teşekkür ederek turnuvaya katılan öğrencileri de ayrı ayrı kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...

 17-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

 
Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.