ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

M.N.Akel Yatılı Bölge Ortaokulundan "Okuyan Kazanır" Kampanyası

Mehmet Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokuluna  yaptırılan ve 06.12.2016 tarihinde açılışı yapılan Şehit Polis Ömer Faruk Aydın Kütüphanesinde  “Okuyan Kazanır” kampanyası yoğun ilgi görüyor.
M.N.Akel Yatılı Bölge Ortaokulundan "Okuyan Kazanır" Kampanyası

“Baba Devlet, Ana Nimet, Kardeş Kanat, Evlat Hayat Projesi” kapsamında, Yalvaç  İlçe  Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından Mehmet Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokuluna  yaptırılan ve 06.12.2016 tarihinde açılışı yapılan Şehit Polis Ömer Faruk Aydın Kütüphanesinde  “Okuyan Kazanır” kampanyası yoğun ilgi görüyor.

 

Okul Müdürü Bekir Kul yaptığı açıklamada, “Yalvaç  İlçe  Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından okulumuza yaptırılan Şehit Polis Ömer Faruk Aydın Kütüphanesinde bulunan tüm kitaplara öğretmenlerimiz tarafından barkod yapıştırılarak barkod okuma makinesi ile bilgisayara kaydedildi. Bu sayede hangi sınıftan hangi öğrencinin hangi tarih aralıklarında kaç kitap okuduğunu ve diğer istatiksel bilgilere ulaşabiliyoruz. Her ay en çok kitabı okuyan öğrenciyi ayın kitap kurdu seçiyor ve seçilen öğrenciyi ödüllendirerek resmini de oluşturduğumuz dijital panoda bir ay süresince yayınlıyoruz. Ayrıca, 23 Nisan 2018 tarihine kadar kampanya başından itibaren en çok kitap okuyan öğrenciler belirlenerek çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Bu kampanya sayesinde sloganımızda da belirttiğimiz gibi okuyan kazanacak. Amacımız öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak onların ufuklarını açmak. Şuan itibariyle okul kütüphanemizde 2167 kitap  ve  88 ansiklopedi  yer almaktadır. Ben okulum ve öğrencilerim adına okulumuza bu güzel kütüphaneyi kazandıran tüm yetkililerimize tekrar teşekkür ederken, kütüphanemize ismi verilen şehidimiz Polis Ömer Faruk Aydın’ı da minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum.” dedi.08-11-201708-11-201708-11-201708-11-201708-11-2017

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.