ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta’yı Ankara’da Temsil Görevi Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nin...

Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesinin Fizik Projesi Bölge Birincisi olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı...
Isparta’yı Ankara’da Temsil Görevi Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nin...

TÜBİTAK, 47. Orta Öğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2016 Konya Bölge sergisine katılmaya hak kazanan Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesinin üç fizik projesinden “Atmosferik Basınç Plazma Sistemi Kullanılarak Suyun Dezenfeksiyonu” isimli proje bölge 1. si olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştır. Okul öğrencileri Ankara’da yapılacak ülke finalinde Konya Bölgesini (Konya, Denizli, Antalya, Burdur ve Isparta) temsil edeceklerdir.

Ülkemizde bilimsel araştırmalar denilince akla gelen ilk kurum olan TÜBİTAK tarafından 1969 yılından bugüne kadar düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Konya bölgesinden 900 den fazla proje başvuruda bulunmuştur. Projeler akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilmiş ve 10 fizik projesi bölge finaline davet edilmiştir. Bu 10 projeden üç tanesi okulumuzun öğrencileri tarafından hazırlanan projeler olmuştur.

Bölge finalinde jüri karşısında projelerini anlatan öğrencilerimiz, finale kalan projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda birinciliğe layık görülmüşlerdir.

İlk defa katıldıkları, ülkemizin en saygın yarışmasında ilimizi ve okulumuz Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’ni en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimiz Fatma USLUKUŞ, Süleyman ŞİŞÇİ, Furkan ÇALLIOĞLU ve Muhammed Zahid KILINÇ ve Proje Danışmanı öğretmenimiz Gökhan ERGON Konya Bilim Merkezinde yapılan ödül töreninde heyecanlı anlar yaşadılar. Fatma USLUKUŞ ve Süleyman ŞİŞÇİ tarafından yapılan projemizin fizik alanında birinciliğe layık görüldüğünün açıklanması ile birlikte büyük bir sevinç yaşayan öğrencilerimiz İlimizi ve okulumuzu Ankara’da temsil etme görevine layık görülmüş oldular.

Proje Danışmanı öğretmenimiz Gökhan ERGON, “47 yıldır düzenlenen yarışmada ilk defa ilçemizden böylesi bir başarının yakalanmış olması okulumuz ve ilçemiz açısından ayrı bir gurur ve moral kaynağı olacaktır. Öğrencilerimizin fen liseleri, özel okullar gibi birçok iddialı okul ile yarışıp hepsini geride bırakarak birinciliğe ulaşmış olmaları Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nin bugün geldiği noktayı ve gelecekte ulaşılacak hedefleri göstermesi açısından da büyük önem taşımaktadır” dedi.

Bu tür projelerin daha fazla yaygınlaştırılması ve bu başarıların sürdürülebilirliğinin sağlanması için hem yönetim olarak hem de öğretmenler arasında harika bir dayanışma olduğunu ifade eden Müdür Yardımcısı Mustafa GÜNEŞ, “Okuldaki bilimsel, akademik, sanatsal ve sportif faaliyetlerde sağlanan önemli başarılar için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hizmet etmekten idare olarak büyük keyif alıyoruz.” dedi.

Okul Müdürü Hasan Ali BURDURLU, bütün branşlarda çok kaliteli öğretmenlerle ve öğrencilerle çalışmanın meyvelerini aldıklarını ifade ederken; başarının sağlanması için gerekli olan bütün enstrümanların okulumuzda bulunduğunu söyledi. TÜBİTAK Projeleri Bölge yarışmalarında kazanılan zaferi tebrik etmek için okulumuzu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serdar KAYA’ ya şükranlarını iletti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serdar KAYA Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesine yaptığı ziyarette elde edilen bu önemli bilimsel başarının, okulun kazandığı akademik başarılar kadar önemli olduğunu, proje ekibinden Ankara’da da aynı başarıyı beklediğini, Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi’nin kazandığı ulusal ve yerel başarıların ilçemiz adına her zaman gurur kaynağı olduğunu ve önemli prestij sağladığını söyleyerek okul idaresi ve öğretmenlerine, proje danışmanı öğretmeni Gökhan ERGON ve proje ekibindeki öğrencilere teşekkür etti.

28-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-2016


 

 

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.