ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Konferansı

20.05.2015 Çarşamba Günü Saat 10.00´da öğrencilere, saat 14.00´da öğretmenlere Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından konferans verilecektir.
Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Konferansı

20.05.2015 Çarşamba günü saat 10.00´da Lise öğrencilerine yönelik "Öğrenmeyi Öğrenmek" ve saat 14.00´da tüm kamu görevlileri ve öğretmenlere yönelik "İlham Veren Öğretmen" Konferansları Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından verilecektir. Yalvaç Kaymakamlığının düzenlediği konferans Belediye Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Yazar Alişan Kapaklıkaya´nın Biyografisi

16 yıllık öğretmenliği boyunca eşiyle birlikte bin beş yüz evi ziyaret etti. Öğrencilerinden on iki bin mektup aldı ve hepsini de el yazısıyla cevaplandırdı. Bir öğrencisinin “Hocam çalışıyorum, çalışıyorum ama bir türlü anlamıyorum” diye sorması üzerine beyinle ilgilenmeye başladı. Öğrenme stilleri, öğrenmeyi öğrenme, kolay ve kalıcı öğrenme konuları üzerine yoğunlaştı. Dersleri öğrenme stillerine göre dizayn edince öğrencilerin ÖSS’deki netleri Türkiye ortalamasının üç buçuk katına çıktı. 2000 yılında NLP ile tanıştı. Galatasaray’ın UEFA kupasındaki başarısını eğitime nasıl uygulayabilirim diye araştırmaya koyuldu. NLP’nin insan yaşamına getirdiği kaliteyi fark etti. Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anladı. Öğrendiklerini önce kendi hayatına uyguladı. Etkili olduğunu anlayınca eğitimlere başladı.

Yazarın şu ana kadar yazdığı dört kitap bulunmaktadır.

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.