ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 92. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE TÖRENLERLE KUTLANDI...

CUMHURİYETİMİZİN 92. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE TÖRENLERLE KUTLANDI...
CUMHURİYETİMİZİN 92. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE TÖRENLERLE KUTLANDI...

Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 28 Ekim Çarşamba günü Yalvaç Anlatan Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulması ve Saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

29 Ekim gününde yapılan törenler ise saat 09.00´da Kaymakamımız Bayram tebriklerini makamında kabul etmesi ve 09.30´da Anlatan Meydanında halk, kamu görevlileri ve okullardan öğrenci gruplarının katılımıyla devam etti.

Törende halkın ve öğrencilerin bayramını tebrik eden Yalvaç Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, günün anlamı ve önemini belirten konuşmasında Cumhuriyetin öneminden ve milletimize sağladığı kazanımlardan bahsetti. Konuşmanın akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın kutlama mesajı da törene katılanlara okundu. 

Program öğrencilerin şiirler okuması, Cumhuriyet konulu oratoryo sunumu ve resmi geçitin ardından sona erdi.   

 Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Kapsamında ilçemizde bulunan Şehit Aileleri, Gaziler ve yakınlarına Turizm Meslek Lisesi Uygulama Restoranında Kaymakamlık tarafından öğle yemeği ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.