ISPARTA YALVAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

24 Kasım Öğretmenler Günü programı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin Yalvaç Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ´ı makamında ziyareti ile başladı. Program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KILINÇ ve Şube Müdürleri Osman EMLİK, Kenan AKBABA, Ali KANIK´ın Anlatan Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla devam etti. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Yalvaç Öğretmenevinde hazırlanan programa geçildi.

Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda sunuculuğu Edebiyat Öğretmeni Erdal DEMİRALAY ve Tarih Öğretmeni Hasan AYLESEV yaptı.  Programda, göreve yeni başlayan öğretmenlerle ilgili konuşmayı Meslek Öğretmeni Mustafa ÖZDEMİR yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KILINÇ yaptı. Konuşmasında: 

"Değerli arkadaşlarım;Öğretmenlik mesleğini büyük bir özveri ve gururla yapmakta olduğunuzu biliyorum. Yetiştirdiğimiz neslin 2040’lı- 2050’li yılları şekillendirmeye aday olacak nesil olduğunu unutmadığınızı ve kısıtlı imkanlar çerçevesinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevinizi ifa ettiğinizi biliyorum.

Yaşadığımız çağ bir değişim çağı. Öyle bir çağ ki; toplum, teknoloji, bilgi, ihtiyaçlar, sorunlar sürekli değişiyor ve biz öğretmenler zor koşullar altında  hem değişimleri takip ediyor hem de bu değişimleri öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bunun için okuyor, araştırıyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Eğitimin hangi basamağında olursak olalım değişen çağa önce bizlerin ayak uydurması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum.Mali zorluklar içerisinde kendimizi sürekli yenilemek ve geliştirmek ancak mesleğine  adanmış olmakla mümkündür.

Bu değişim yolunda Gazi Mustafa Kemal´in şu sözleri bizlere ufuk açmalıdır “Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkca ifade etmeye, inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde vatan, millet, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışmalıyız. Bence  bunlar, çocuk terbiyesinde ana kucağından, en yüksek eğitim ocaklarına kadar her yerde her zaman üzerinde durulacak önemli noktalardır. Ancak bu suretledir ki, çocuklarımız memlekete yararlı birer vatandaş ve mükemmel birer insan olurlar ifadeleri yol gösterici olmalıdır." 

Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KILINÇ yaptığı konuşmanın sonunda tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı ve göreve yeni başlayan öğretmenlere başarılar diledi.

Program; Stajyer Öğretmenlerin yemin töreniyle devam etti. Yalvaç/Yukarıkaşıkara Ortaokulu’ndan Ahmet KÖPÜK, Yalvaç/Dedeçem Şehit Ramazan Karaca Ortaokulu’ndan Gülbiye ÇİNELİOĞLU, Yalvaç/Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mehmet ÜNAL ve Esra GİNDEKÖZÜ, Yalvaç/Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Nurcan KURT, Yalvaç/Yarıkkaya Ortaokulu’ndan Ramazan ÇİFTÇİ, Yalvaç/Körküler Ortaokulu’ndan Bünyamin KOÇ, Yalvaç/Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden İlyas ŞEKER, Yalvaç/Yağcılar Ortaokulu’ndan Ramazan AYDOĞDU, Yalvaç/Çetince Ortaokulu’ndan Fatih BÜYÜKKAYA, Yalvaç/İmam Hatip Ortaokulu’ndan Esin AKAÇİN, Gazipaşa İlkokulu’ndan Bahar BAYIR, Halk Eğititim Merkezi’nden Gamze TANRIKULU, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hanife KARCI, Atatürk Anadolu Lisesi’nden Burcu Gürbüz OĞUZ, Fatih İlkokulu’ndan Mehmet Tamer DÖNMEZ yemin etti.

Şehit Latif Leçeci Anadolu Lisesi öğrencilerinden Feyza Nur BACAKSIZ "Sakarya" Şiirini, Musa SÜLLÜ  "Yansıma" Şiiri´ni, Şahsenem HASEKİ "Utansın" Şiiri´ni, Emin GÜRBÜZ "Ben Öğretmen olmak istiyorum" şiirini seslendirdi. Şehit Latif Keçeci Anadolu Lisesi öğrencileri Melek İNCE, Beyza BAŞ, Veli USLU, Duygu Aleyna KIZAKLI, Sude BURÇAKBAŞ, Osman DİNÇER, Kerim Can CÖMERT, Birsen KOLBAŞI, Furkan NALÇA, Ufuk KURŞUNCU, Serdal ERDAL ve Hatice ÇELİK hazırladıkları tiyatro gösterisini sundular.

 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Yalvaç Gamze-İbrahim Yüncü Kreşinin öğretmenleri ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KILINÇ´ı makamında ziyaret ettiler. Şarkılarını söyleyen ve şiirlerini okuyan minik öğrencilerin neşesi ve mutluluğu sıcak bir atmosfer oluşturdu.

 


 

 

 

Abacılar Mah. Kuşku İnişi Cad. No12 Öğretmenevi Yanı YALVAÇ / ISPARTA - 0 246 441 2433

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.